Telefon - právní služby +420 377 224 205 Mobil - právní služby +420 723 878 058
Úvod » Advokátní novinky » Odpovědnost v podnikání

Odpovědnost v podnikání

Podnikatel

Podnikatelé tvoří významnou část naší společnosti a jsou neustálým předmětem diskuzí a hovorů. Problematika podnikání se probírá v hospodě, sledujeme ji v televizi, čteme v novinách nebo na internetu. Pod pojmem podnikatel si však každý představí něco úplně jiného. Podnikatelem je jak živnostník s příslušným oprávněním, tak i velká zahraniční korporace.

Odpovědnost podnikatele

Zákon nám zcela jasně definuje, kdo je to ten podnikatel a ne náhodou tato definice obsahuje slovo „odpovědnost“. Podnikání není jen o smlouvách, objednávkách, fakturách, daňových přiznáních a tvorbě zisku. Každý podnikatel vykonává svoji činnost především na vlastní odpovědnost.

Živnost nebo eseróčko?

Začínající podnikatel si jistě položil otázku typu, zda má podnikat tzv. na živnosťák, tedy jako fyzická osoba, nebo si udělat eseróčko? Co je lepší, jak se v tom vyznat? Pro každou formu podnikání se vyplatí něco jiného, ale s ohledem na již zmiňovanou odpovědnost je volba jasná.

Má cenu zvažovat?

Od přírody jsme každý jiný, někdo je hráč a má rád riziko, jiný naopak sází na jistotu. V dnešním divokém světě podnikání a s ohledem na případnou odpovědnost v případě nezdaru podnikatelského záměru, je lepší problémům předcházet. A proto ne nadarmo v životě platí, že „štěstí přeje připraveným“ a v podnikání zvláště.

Potřebujete pomoci se lépe orientovat ve Vašich právech?
Kontaktujte naši advokátní kancelář!

PDF Zaujala vás tato novinka? Stáhněte si ji ve formátu PDF zde!

Publikováno: 29.07.2015  |  Autor: Mgr. Ing. Dušan Kopřiva

 

              


Máte zájem o naše advokátní služby?
Napište nám!

Vaše jméno: *
Předmět zprávy: *
Váš telefon: *
Váš e-mail:

Napište zprávu: *


Pole označená * jsou povinná.

Advokátní novinky

Držba - co je to?

Co znamená držba řádná, pravá a poctivá?

Jak odevzdat byt po skončení nájmu?

Pozor na to, kdy byt vracíte.

Všechny novinky »