Telefon - právní služby +420 377 224 205 Mobil - právní služby +420 603 111 760
Úvod » Advokátní novinky » Odpovědnost v podnikání

Odpovědnost v podnikání

Podnikatel

Podnikatelé tvoří významnou část naší společnosti a jsou neustálým předmětem diskuzí a hovorů. Problematika podnikání se probírá v hospodě, sledujeme ji v televizi, čteme v novinách nebo na internetu. Pod pojmem podnikatel si však každý představí něco úplně jiného. Podnikatelem je jak živnostník s příslušným oprávněním, tak i velká zahraniční korporace.

Odpovědnost podnikatele

Zákon nám zcela jasně definuje, kdo je to ten podnikatel a ne náhodou tato definice obsahuje slovo „odpovědnost“. Podnikání není jen o smlouvách, objednávkách, fakturách, daňových přiznáních a tvorbě zisku. Každý podnikatel vykonává svoji činnost především na vlastní odpovědnost.

Živnost nebo eseróčko?

Začínající podnikatel si jistě položil otázku typu, zda má podnikat tzv. na živnosťák, tedy jako fyzická osoba, nebo si udělat eseróčko? Co je lepší, jak se v tom vyznat? Pro každou formu podnikání se vyplatí něco jiného, ale s ohledem na již zmiňovanou odpovědnost je volba jasná.

Má cenu zvažovat?

Od přírody jsme každý jiný, někdo je hráč a má rád riziko, jiný naopak sází na jistotu. V dnešním divokém světě podnikání a s ohledem na případnou odpovědnost v případě nezdaru podnikatelského záměru, je lepší problémům předcházet. A proto ne nadarmo v životě platí, že „štěstí přeje připraveným“ a v podnikání zvláště.

Potřebujete pomoci se lépe orientovat ve Vašich právech?
Kontaktujte naši advokátní kancelář!

PDF Zaujala vás tato novinka? Stáhněte si ji ve formátu PDF zde!

Publikováno: 29.07.2015  |  Autor: Mgr. Ing. Dušan Kopřiva

 

              


Máte zájem o naše advokátní služby?
Napište nám!

Vaše jméno: *
Předmět zprávy: *
Váš telefon: *
Váš e-mail:

Napište zprávu: *


Pole označená * jsou povinná.

Advokátní novinky

Máte na pracovišti příliš vysoké teploty? Podívejte se, zda je to v mezích zákona.

Věděli jste ale, že problematika maximální a minimální teploty na pracovišti je upravena zákoníkem práce a nařízením vlády?

Hledáme posilu do našeho týmu

Hledáme posilu do našeho týmu - advokátního koncipienta, advokáta nebo právníka s praxí - možnost franšízingové spolupráce.

Přijmeme advokátního koncipienta (čekatele) s praxí

Advokátní kancelář Mgr. Jaroslav Erhard v Plzni přijme advokátního koncipienta (čekatele) s praxí

Všechny novinky »